WYMIANA ELEMENTÓW 2019-05-16T12:40:05+00:00

Najczęstszą przyczyną awarii ekranu urządzenia jest upadek

W wyniku tak niefortunnego zdarzenia może nastąpić uszkodzenie szybki, panelu dotykowego lub nawet samego wyświetlacza, choć awarie wyświetlacza mogą mieć także inne przyczyny, niezwiązane z czynnikiem mechanicznym (np. defekt podświetlenia).

FORMULARZ

Naprawy, których powodem są uszkodzenia fizyczne nie podlegają gwarancji – zdarzają się z winy użytkownika i są na ogół kosztowne. Objawami takich usterek są zbity lub ciemny ekran, niekiedy czarne plamy, wypalone fragmenty obrazu, które można zaobserwować pomimo działania telefonu.

Naprawa wyświetlacza wiąże się z jego demontażem i wymianą. Proces naprawczy polega m.in. na rozebraniu urządzenia, wymontowaniu podzespołu i ponownym zamontowaniu nowego elementu.

Wymiana wyświetlacza LCD, panelu dotykowego (digitizera) i szybki.

Panel dotykowy i szybka to kolejne elementy, które łatwo mogą ulec uszkodzeniu podczas niefortunnego upadku czy uderzenia. Są one ze sobą klejone i awaria jednego z elementów generuje konieczność wymiany całego panelu wyświetlacza. Wymiany tego podzespołu można dokonać także w przypadku porysowania szybki i spadku czytelności obrazu.

Wymiana elementów obudowy

Obudowy telefonów są szczególnie narażone na uszkodzenia powstałe w procesie użytkowania – uszkodzenia wynikłe w efekcie uderzenia, i te będące konsekwencją zwykłego zmęczenia materiału.

Serwis nasz obsługuje wymianę wielu zużytych elementów tego podzespołu: tylnej klapki, klawiatury, ramki, przycisków.

Wymiana baterii

Oczywiście akumulatory smartfonów także podlegają zużyciu. Najczęstszym objawem wyeksploatowania baterii jest krótki czas działania urządzenia od momentu jej pełnego naładowania. Niekiedy występują problemy z ładowaniem, czasami o uszkodzeniu baterii może świadczyć jej spuchnięcie. W każdym z takich przypadków bateria musi zostać wymieniona.

Niestety coraz większa liczba producentów nie stosuje w swoich modelach otwieranych klapek obudowy. Wymiana baterii staje się kłopotliwa – wymaga precyzyjnych i delikatnych działań związanych z rozmontowaniem (rozklejeniem) tego typu obudowy w celu dostania się do środka.

Zdecydowanie odradzamy przeprowadzanie tego typu czynności na własną rękę i powierzenie urządzenia wykwalifikowanym serwisantom.

Wymiana gniazda ładowania/gniazda USB

Jeśli telefon nie ładuje baterii przy podłączonej ładowarce bądź przerywa proces ładowania (przy sprawnej wtyczce ładowarki) może zachodzić konieczność wymiany gniazda zasilania. Gniazdo takie należy wymienić także w przypadku jego mechanicznego uszkodzenia (wyrwania). Odradza się używania telefonu z uszkodzonym gniazdem – może to spowodować poważniejsze usterki i wzrost kosztów ewentualnej naprawy.

Wymiana mikrofonu

Awarie mikrofonu wiążą się z koniecznością jego wymiany. Objawem jego uszkodzenia może być niska jakość dźwięku w telefonach naszych rozmówców, bądź brak dźwięku w ogóle.

Wymiana głośnika

Jeśli podczas sygnalizacji połączenia dźwięk dzwonka jest nieczysty lub przy odtwarzaniu multimediów jakość dźwięku nie jest zadowalająca (bądź występuje całkowity brak dźwięku), winny może być uszkodzony głośnik. Serwis nasz jest w stanie błyskawicznie zdiagnozować tego typu usterkę i równie szybko ją usunąć.

Wymiana czytnika karty SIM

Jeśli telefon nie chce współpracować ze sprawną kartą SIM, lub też gniazdo posiada wyraźne ślady mechanicznego uszkodzenia może zachodzić konieczność jego wymiany. Właściwa diagnoza i odpowiednie działania serwisowe są w stanie szybko przywrócić sprawność urządzeniu.

Wymiana aparatu fotograficznego

Uszkodzenia aparatu fotograficznego związane są z różnymi defektami widocznymi na fotografiach (np. brak ostrości), bądź kompletnym brakiem możliwości wykonania zdjęcia. Rozstrzygnięcie czy przyczyną awarii jest uszkodzenie modułu aparatu czy błąd oprogramowania jest kwestią odpowiedniej diagnozy dokonanej przez serwis.

Bezpłatna diagnoza sprzętu!

Dokonujemy bezpłatnego przeglądu i wyceny każdej usterki. Sprzęt możesz dostarczyć i odebrać osobiście w naszym serwisie. Posiadamy wyspecjalizowany zespół serwisantów, którzy poradzą sobie z dowolną usterką. Sprowadzamy wszystkie potrzebne części do naprawy sprzętu.

22 290 41 14

serwisgsm@iviter.pl

Pn. – Pt.: 9:00-19:00

Sob.: 10:00-15:00

ul. Dzielna 7a (Warszawa)

UTRACIŁEŚ DANE?

ZADZWOŃ: 731 153 969

Zapraszamy do kontaktu za pomocą formularza kontaktowego